NITS MÁRTA

Egyesületünk alapító tagja, Bárczy István-díjas ének-zene tanár 2014. december 31-én elhunyt.

Értékteremtő és értékmegőrző élete példaértékű. Sokat tanultunk, tanulhattunk Tőle. Nevelő-oktató munkája során tudatosította tanítványaiban, hogy a sok nemzedéken át létrehozott közösségi hagyomány összeköti őket a múlttal és segít nekik kiigazodni a jelenben. Az vezérelte mindennapjait, hogy a hagyományismeret szerepet kapjon a gyerekek értelmi, érzelmi, etikai és esztétikai nevelésében, fejlődésében. Rendíthetetlen hittel szolgálta és közvetítette a magyar nép kultúráját, néphagyományait közvetlen környezete számára.
Alázattal tette dolgát, élt a választott hivatásának.
A magyar kultúra és népművészet közvetítőinek kimagasló személyiségeit ismerhettünk meg általa iskolánkban.
Tudását bizonyítja, hogy megtalálta és felkarolta a tehetségeket, és eljuttatta őket a legmagasabb elismerési szintekig.
Közösségteremtő munkája az iskola falain belül és kívül is erőt adó és erőt megtartó volt.
A jó cél érdekében gyermeket, szülőt, kollégát tudott lelkesíteni. Iskolai nagyrendezvényeink lelkes, kreatív alkotója volt, legyen az karácsonyi koncert előkészítése, kiállítás rendezése, pályázat írása, megvalósítása, vagy egyéb mulatságok.

Köszönjük, hogy megismerhettünk és tanulhattunk Tőled!

A szöveg eredetije a Kandó Téri Általános Iskola honlapjáról való.

Doklist.com által hitelesített szervezet